Szkoła współpracy

szkola wspolpracy

- Szkolny Program Aktywnej Współpracy "Wszyscy chcemy, razem możemy..."

- Plakat

Jako jedna z 1034 szkół i przedszkoli, Szkoła Podstawowa w Staninie została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Szkoła Współpracy. Rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. W czerwcu 2014 r. zespół projektowy w składzie: Julia Walo (uczeń), Bartosz Kazimierski (uczeń), Renata Matyjasek (rodzic), Monika Sawczuk (rodzic), Katarzyna Koślacz (nauczyciel) i Jarosław Michalak (nauczyciel) uczestniczył w szkoleniu, prowadzonym przez wykwalifikowanych trenerów. Celem szkoleń było m.in. przedstawienie uprawnień samorządu uczniowskiego i rady rodziców w realiach szkoły oraz zastanowienie się nad problemem usprawnienia funkcjonowania tych organów we współpracy z radą pedagogiczną i dyrekcją szkoły.

Poniżej Galeria ze szkolenia

IMG 5435

IMG 5450

IMG 5433

Pierwszym zadaniem w nowym roku szkolnym, jakie podjęliśmy jako „zespół projektowy” było zorganizowanie debat. Uczestnicy w swoich zespołach (zainteresowanie udziałem w debacie było duże) zastanawiali się co zrobić, by zarówno rodzice jak i uczniowie bardziej angażowali się w życie szkoły, mieli poczucie wpływu i dobrze czuli się w NASZEJ SZKOLE. Wypracowany podczas debat materiał będzie przedstawiony na warsztacie, który odbędzie się we wrześniu 2014 r.

P1012732

P1012733

P1012730

P1012731

16 września odbył się warsztat, w którym uczestniczyły szkolne zespoły w pełnym składzie. Na podstawie przeprowadzonej analizy, w trakcie pracy przedstawiciele szkoły (6 osób: nauczyciele, uczniowie i rodzice) projektowali działania, które mogłyby wzmacniać współpracę w naszej szkole. Pierwszym zadaniem jakim wspólnie się zajmiemy będzie „przygotowanie miejsc aktywnego wypoczynku dla uczniów, które będą im służyły podczas przerw międzylekcyjnych”. Pomysłów jest wiele – oby udało się je zrealizować.

CAM00476

CAM00480

CAM00481

CAM00488