Jak nie czytam, jak czytam

8 czerwca gimnazjaliści i nauczyciele włączyli się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji jest  promocja czytelnictwa i literatury, inicjowanie mody na czytanie, promowanie czytania dla przyjemności. Sprawozdanie i oficjalna strona dostępna tutaj

DSC 5232

W akcji wzięli udział uczniowie gimnazjum, którzy zgromadzili się z wychowawcami na sali gimnastycznej. Każda klasa dostała pakiet książek z którego każdy wybrał coś dla siebie do czytania. Dało się zauważyć niezadowolenie niektórych uczniów i niekoniecznie wynikało on z wybranej książki, ale z sytuacji w której się znaleźli.

Gdy wszyscy usiedli na wyznaczonych miejscach na sali zapanowała cisza, która wskazywała na to, że wszyscy czytają.

Czytanie trwało 30 min. i miło było patrzeć, że nawet ci niezadowoleni siedzą z nosem w książce. Jeszcze większe zadowolenie wywołali uczniowie, którzy przyszli do biblioteki bo książka ich wciągnęła i oczywiście wypożyczali do domu. Choć akcja była kameralna, termin realizacji i zasięg wynikał z nieobecności organizatora akcji.

DSC 5230

DSC 5231